Dzisiaj jest -                        Imieniny -
Dar Serca
NFZ
Leki 75+
Oddziały NFZ
Archiwum

Istnieje podejrzenie, że po katastrofie pod Szczekocinami ingerowano w dokumenty kolejowe – powiedział rzecznik prokuratury Romuald Basiński. Śledczy nie chcą na razie podać, o jakie dokumenty chodzi i kto miałby je fałszować.

Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił w dniach 5-6 marca żałobę narodową na terenie całego kraju po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, w której zginęło 16 osób – poinformowała PAP w niedzielę wieczorem Kancelaria Prezydenta.

Dwa pociągi osobowe: relacji Przemyśl – Warszawa i Warszawa – Kraków zderzyły się w Szczekocinach koło Zawiercia w woj. śląskim. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 14. Około 50 osób zostało rannych.
Na miejscu katastrofy trwa akcja ratunkowa.

W Japonii znowu zatrzęsła się ziemia w okolicach elektrowni Fukushuma. Siła wstrząsów wyniosła 7,1 stopni w skali Richtera. Wydano ostrzeżenie przed tsunami. Według sejsmologów jest to kolejny wstrząs wtórny po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi z 11 marca.

Czytaj dalej

Północno-wschodnią Japonię nawiedziło dzisiaj trzęsienie ziemi o sile 7,4. Według japońskiej agencji meteorologicznej, były to wstrząsy wtórne po kataklizmie z 11 marca br. W prefekturze Miyagi jest wielu rannych – poinformowała lokalna policja.

Czytaj dalej

Ekipom technicznym udało się uszczelnić pęknięcie w osłonie jednego z uszkodzonych reaktorów elektrowni atomowej Fukushima i zatrzymać wyciek skażonej wody do morza – poinformowała rano agencja Kyodo.

Czytaj dalej

Operator elektrowni atomowej Fukushima, firma TEPCO poinformowała, że z uszkodzonego reaktora
nr 2 do Oceanu Spokojnego wycieka radioaktywna woda. Skażenie wody morskiej wokół siłowni już cztery
tysiące razy przekracza dopuszczalne normy. Przedstawiciele TEPCO informują, że wkrótce rozpoczną się prace, które mają na celu uszczelnienie przy pomocy betonowej osłony uszkodzonego reaktora.

Czytaj dalej+26
°
C

+27°
+15°

Piotrków Trybunalski
Poniedziałek, 20

Wtorek
+18° +10°
Środa
+21° +10°
Czwartek
+23° +13°
Piątek
+26° +14°
Sobota
+27° +15°
Niedziela
+27° +15°
Prognoza 7-dniowa

Dar Serca
Reklama
Użytkownicy Online
eAMAZONKI.pl

mp3